MENU

Turecko
Účastníci expedice
Letošní sestava se tvořila docela dlouho a každou chvíli byla jiná. Teď, měsíc před odjezdem, kdy tato stránka vzniká, je snad již definitivně jistá následující sestava. Lze jí také nazvat "Petrův harém", neboť nakonec odpadlo celé pánské osazenstvo a jedeme v poměru jeden kluk na čtyři holky. Objevují se tu čtyři tváře sehrané z loňské cesty po Rumunsku a okolí a pátá, která se rozhodla také poznávat svět. Ale dost plků, zde nás máte všechny:
PíďalaADÉLA - Píďala
Studentka PřF UK
Neoficiální funkce: tlumočnice, bioložka, vedoucí odboru her

Naše hlavní potížistka:-). Teda alespoň před odjezdem. Milionkrát změnila své plány v jaké míře s námi pojede či nepojede, případně kde se od nás odpojí k jiné partě, až to nakonec vypadá, že nám definitivně zůstane na krku:-). Tím si však nestěžujeme, neboť její znalosti cizích jazyků a zejména míra komunikativnosti v nich, je pro nás nepostradatelná. Pokud se dobře vyspí, tak není ani moc protivná a je prima s ní cestovat. Taktéž se nejvíce stará o naše herní vyžití, když vymýšlí a organizuje nejrůznějši hry pro ukrácení času, třeba při čekání na vlak. Z biologie by z nás na tom měla být nejlépe, tak očekáváme, že nám bude poodhalovat tajemné názvy neznámých rostlin a živočichů, které po cestě potkáme, nebo oni potkají nás:-). Možná, že díky roku stráveném na přírodovědné fakultě se navrátila její láska ke zvířatům, neboť sekla s vegetariánstvím a letos s námi vyrazí jako normální člověk:-):-)
AnčaANČA
Studentka FF MU
Neoficiální funkce: hlavní kronikářka výpravy-vedoucí odboru archívu, Petrova morální a proviantní podpora, "krk" výpravy

Moje životní souputnice a nejzkušenější cestovatelka z holek. Pro výpravu je nejocenitelnější, že schovává každej lísteček, pohled, vstupenku - prostě vše, co jí napadne, a doma to následně archivuje do kroniky společně se zápisy z akcí. Letos zřejmě bude mít na starost i audio náhravky pro web. Jedinej problém s ní nastává, když chytne svojí línou náladu, to je pak těžký jí dostat kamkoliv a většinou z toho je "ponorka". Když musí, tak slušně zastoupí Píďalu v tlumočnické činnosti, a pro mě osobně je nejpřínosnější její starost o můj žaludek a zdraví fyzické i duševní:-). Má zásadní vliv na naší trasu, neboť jsem možná hlava výpravy, ale ona je krk:-)
BáraBÁRA
Studentka pomaturitního studia angličtiny, po prázdninách jedné z VŠ
Neoficiální funkce: vedoucí odboru pro styk s domorodci, informační podpora, vedoucí hláškového odboru

Bára je Bára. Pokud zrovna není ve svých depresích, tak co slovo, to perla. Její bezprostřednost je sice někdy až protivná a škodící, ale většinou to má přínos pro celou výpravu. Nejvíce asi navazuje kontakty s domorodci, u nichž většinou zvládne vyjednat leccos - nic neodmítá (např. "Dáte si žlutý nebo červený meloun?" - Bára: "Oba":-)). Když je však ve svých depresích, bývá na ránu a nejradši bychom jí dobrovolně zaplatili zpáteční jízdenku. O všech zemích a místech má většinou nastudované všechny informace o tom, co nám hrozí, když něco uděláme či neuděláme, a to jí stačí. Největší fóbii má z hranic a dokáže všechny vystresovat tak, že vždy čekáme, že už nás z hranic nepustí. Vyniká ve vytváření nejrůznějších hlášek, které se pak používají i po návratu domů. Oproti loňsku i ona vyrazí na cestu jako "exvegetariánka".
KatkaKATKA
Čerstvá maturantka
Neoficiální funkce: nováček výpravy a s tím spojené radosti i strasti:-)

Katka s námi po Čechách podnikla spousty vandrů, avšak do zahraničí a na takhle dlouho s námi jede poprvé. Snad to nebude zároveň naposled. Také ona se zřejmě připojí k odboru navazování kontaktů s domorodci, neboť v Čechách jí to problémy rozhodně nedělá. Její ráznost by na Turky měla platit, na nás každopádně platí. Pokud jí něco naštve, nemá daleko k nějaké té ráně. A jelikož holky nebije, je jasný, kdo je její hlavní obětí:-). Jejím hlavním úkolem, jako nováčka, bude s námi přežít a vůbec celou akci vydržet. Pro své přednosti zřejmě přebere od Báry funkci člena výpravy nejvíce obletovaného místní mužskou populací, neboť by měla splňovat požadavky na "typiše turkiše vůmn", alespoň dle výkladu edirnské železniční policie:-)
PetrPETR
Student FF MU
Neoficiální funkce: samozvolený vedoucí harému a celé výpravy, fotograf, navigátor, zpravodaj

Co napsat o sobě - jsem nejschopnější, nejinteligentnější, nejkrásnější...no dobře, tak zpět na zem:-). Mám na starost organizaci a průběh celé akce, asi nejvíce na mě leží dovést výpravu v pořádku domů. Se čtyřmi holkami to sice na první pohled může vypadat jako báječná věc, ale veřte, občas je to peklo, a letos bez podpory jiného zástupce mužské populace se v něm asi usmažím (připočteme-li k tomu klimatické podmínky, tak je to tutové:-)). Také bych měl vše dokumentovat fotograficky a informovat o dění pomocí těchto stránek. Jako jazykový debil se musím spoléhat na holky, případně se domlouvat rukama nohama, v čemž si troufám tvrdit, že vynikám. Dalším mým úkolem je ochránit holky před nenechavými Turky, a když už se to nepovede, tak z toho vytřískat alespoň co nejvíce velbloudů. Jinak věřím, že holky to se mnou také nebudou mít lehké, neboť jsem autoritářský tyran, a když mě něco naštve, tak jsem asi dost nesnesitelný (a to i sám sobě:-)). Jako navigátor bych měl výpravu držet na zvolené cestě, ale znáte to, i hlava výpravy se musí otočit, když krk poručí:-)
© 2006 glumik | optimalizováno pro rozlišení 800x600 a vyšší | stránky respektují standard css2 | Naposledy aktualizováno: 27.11.06 21:39:28